maj 182014
 

dthpancW marcu bieżącego roku mieliśmy zaszczyt odwiedzić Muzeum Broni Pancernej Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarneckiego w Poznaniu. Wizyta w tym wyjątkowym miejscu była możliwa dzięki zaproszeniu wystosowanym przez Pana Mariana Balińskiego oraz uprzejmości Kustosza Muzeum majora Tomasza Ogrodniczuka. Nasza wizyta miała na celu zlokalizowanie miejsca… ale o tym na razie wolimy nie pisać. Mogliśmy do woli delektować się widokiem stalowych potworów, a wśród nich są między innymi czołg cięzki IS-3, działo samobieżne ISU-152, ciągnik artyleryjski SD.KFZ 6/3 czy słynne, odrestaurowane z pietyzmem, szturmowe działo pancerne Sturmgeschutz IV. Zapraszamy Państwa do oglądnięcia galerii z tego niesamowitego miejsca!

Na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych zwiedzaliśmy też odkopany schron bierny piechoty. Schron ten pochodzi z przełomu XIX i XX wieku i został zasypany tuż po II wojnie światowej.

Już niedługo, bo 1 czerwca, będzie można zwiedzać muzeum z okazji Święta 1 Batalionu Pancernego – na wszystkich miłośników sprzętu pancernego czeka mnóstwo atrakcji!

PS Chcielibyśmy też podziękować Marcinowi za wskazanie drogi do super smacznych naleśników 😉

Pancerni

Udostępnij
Translate »