wrz 152012
 

Z okazji obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa (EDD) zapraszamy Państwa na spotkanie 15 września 2012 o godz.16, którego tematem będą między innymi podziemne obiekty militarne z czasów II Wojny Światowej, ulokowane na terenie Wałbrzycha i w jego okolicach. Będzie to już drugie spotkanie z cyklu imprez EDD. Na pierwszym wykładzie dr Rafała Brzezińskiego można się było dowiedzieć między innymi, że nasze regionalne czereśnie, były dawniej cenionym rarytasem w Paryżu i Berlinie, a ich transport do europejskich stolic, w czasach, gdy królowała jedynie kolei parowa, trwał zaledwie jeden dzień.

Na szczególną uwagę zasługuje miejsce spotkań – dość niecodzienne bielawskie muzeum, którego eksponaty pochodzą z wielu dziedzin życia mieszkańców dawnej Bielawy. Nadaje to niepowtarzalny klimat wszelkim odbywającym się tam imprezom.

Podczas wykładu będzie można także obejrzeć wystawę widokówek poświęconą sowiogórskim schroniskom. Tym bardziej jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca.

Galeria 😉

Aktualizacja 15.09

Dziękujemy Państwu za liczne przybycie oraz okazane zainteresowanie. Mamy nadzieję, że pomimo braku sensacji liczonej  miarą wydanych ostatnimi czasy książek fantastyczno-naukowych,  udało nam się pokazać, że Historia sama w sobie jest już wystarczająco ciekawa. Miło było gościć w Bielawie, która pod względem kultywowania swojej historii- śmiało można stwierdzić- wiedzie prym pośród dolnośląskich miejscowości. Wszystko to oczywiście za sprawą fantastycznej działalności dr Rafała Brzezińskiego i Anny Węclewskiej. Dzisiaj, jesteśmy już pewni, że nasza współpraca nie zakończy się na tym jednym spotkaniu o czym na bieżąco będziemy Państwa informować w kolejnych wpisach na stronie. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia  Galerii 😉

Komentarze i pytania są mile widziane.

Udostępnij
Translate »